Spádové detské ihrisko pri Mama klube na Limbovej ulici

Detské ihrisko je situované do dvoch priestorov pri Mama klube – Centre voľného času a v športovom areáli za základnou školou. Navrhnuté je tak, aby bolo hodné pre hry detí všetkých vekových kategórií. Nechýbajú hojdačky a preliezačky, plocha s hernými prvkami pre najmenších s využitím odolného agátového dreva, ďalšia herná zostava je vytvorená na umelom trávniku. Na športové hry väčších a dospelých slúžia dynamické posilňovacie prvky a workoutové ihrisko, čoraz populárnejšie najmä u mladých ľudí, ktorí majú chuť zameniť fitnescentrá za cvičenie pod holým nebom. Projekt počíta aj s plochou pre hendikepované deti, oddychovými zónami s lavičkami a piknikovými zostavami.

Súčasťou areálu sú rozvody vody s pitnou fontánkou a rosiče na ovlaženie vzduchu v horúčavách, riadené z novovybudovanej technologickej šachty. Areálom vedie nový dva metre široký chodník z betónovej dlažby, vo večerných a nočných hodinách osvetlený parkovými svietidlami.

Samozrejmosťou sú sadové úpravy. Na ihrisku pribudlo štyridsaťštyri nových stromov, tristoštyridsať kríkov a 3 000 m2 trávnika.

Viac info o dostavbe ihriska v roku 2021.

Hodnota investície
254 288 €
Building
Stav projektu
Zrealizované 2017
Kategória
Šport Šport
Mestská časť
Juh (Linčianska, Tulipán)
Lights