News

Zelený kríčok je po komplexnej rekonštrukcii sprístupnený verejnosti

Zelený kríček je od dneška, pondelka 6. júna 2022, sprístupnený verejnosti. Rekonštrukcia, ktorá sa začala vlani v máji, zmenila toto miesto na nepoznanie.

Povrchy komunikácií boli kompletne vymenené, chodník zdobí nová dlažba, pričom celý priestor je bezbariérový. Pribudli moderné zastávky MAD a cestujúcich budú o spojoch informovať elektronické tabule. Posedieť sa bude dať na lavičkách s výhľadom na upravenú zeleň a po zotmení zasvieti nielen nové verejné osvetlenie, ale farbami zažiari aj iluminácia pri Galérii Jána Koniarka. Prechod zo Sadu Antona Bernoláka smerom na Hospodársku a späť je pre chodcov aj cyklistov jednoduchší i bezpečnejší vďaka lávke ponad Trnávku. Mnoho okoloidúcich isto ocení novú pitnú fontánku a tiež verejné toalety.

Zelený kríček zatiaľ funguje v režime predčasného užívania stavby, ako jediný zatiaľ nie je sprístupnený objekt s verejnými WC. Budova bude otvorená po skolaudovaní a budú sa v nej nachádzať aj komerčené prevádzky. Na tieto nebytové priestory v súčasnosti beží obchodná verejná súťaž

Z takmer 2,5 milióna eur, ktoré si komplexná rekonštrukcia vyžiadala, sa Mestu Trnave podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške 1 305 227 eur.

Pozrite si fotografie vynoveného Zeleného kríčka:

Foto: Martin Hesko

Viac záberov nájdete na našej facebookovej stránke Mesto Trnava